Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Niezgoda zaskakuje - Zapraszam Pana posła Wiesława Janczyka do Szczawnicy

niezgoda1

Myślę, że mógłby powstać projekt centralny, finansowany z budżetu państwa, do którego gminy aplikowałyby swoimi pomysłami promocyjnymi...

Apel posła Wiesława Janczyka spotkał się z pozytywnym odbiorem władz Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica - Grzegorz Niezgoda chce podjąć kroki związane z szeroko rozumianą promocją regionu. Czy odejście sekretarza miasta miało pozytywny wpływ na wzrost dynamiki działania lokalnego samorządu? Poniżej zamieszczamy wywiad z Burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorzem Niezgodą.

Kurier: Jak Pan ocenia apel posła Wiesława Janczyka o wspólnej promocji Polski południowej?

Grzegorz Niezgoda: Wsparcie parlamentarzystów dotyczące promocji jest na pewno cenną inicjatywą. Samo wystąpienie posła Janczyka już stanowi pewną formę promocji Szczawnicy - na poziomie parlamentu. Natomiast jeżeli poszłyby za tym jakieś rozwiązania związane z przeznaczeniem środków na promocję czy dotyczące kampanii sezonowych, ogólnopolskich, to byłoby dla nas duże wsparcie.

K: Jak ta promocja Pana zdaniem powinna wyglądać?

GN: Myślę, że mógłby powstać projekt centralny, finansowany z budżetu państwa, do którego gminy aplikowałyby swoimi pomysłami promocyjnymi, ale pod pewnymi warunkami. Chociażby takimi, że muszą współpracować, promować się szerzej jako regiony turystycznie powiązane. Wtedy jest to kryterium wyboru do dofinansowania, a projekt o większym zasięgu byłby zachętą do współpracy.

K: Czy taką inicjatywę można by wykorzystać do rozwiązania problemów, z którymi borykają się samorządy np. blokady RDOŚ dominujące przy budowie nowych stoków narciarskich? Nowe inwestycje przyciągnęłyby turystów.

GN: Na pewno brakuje wsparcia, na co dzień dla naszej bieżącej pracy. Brakuje także konsultacji z samorządowcami poprzez naszych parlamentarzystów czy wcielenie w życie pewnych rozwiązań, które my ciągle proponujemy. Dotyczy to nie tylko RDOŚ, ale także innych służb np. RZGW. Tutaj samorządowcy mają pomysły odnoszące się do tego jak te kwestie powinny zostać rozwiązane, ale nie mają one odzwierciedlenia na poziomie parlamentu. Dlatego, podkreślę to jeszcze raz – potrzebne są bieżące konsultacje, wówczas inicjatywy mogłyby być budowane od dołu. Zapraszam Pana posła Wiesława Janczyka do Szczawnicy, na miejscu można było by porozmawiać o problemach inwestycyjnych miejscowości turystycznych.

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla