Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”

smarduch lider

Gmina Nowy Targ realizuje swoją politykę oświatową w sposób konsekwentny, harmonijny, zorientowany na osiągnięcie trwałego rezultatu zgodnie z paradygmatami tzw. „nowego zarządzania publicznego”.

 

30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, którego współorganizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

W jego trakcie reprezentanci 56 gmin i powiatów z całej Polski odebrali certyfikaty potwierdzające pozytywny wynik procedury akredytacyjnej, której celem jest badanie skuteczności i efektywności działań samorządów w dziedzinie lokalnej polityki oświatowej. Takie wyróżnienie otrzymał także Wójt Gminy Nowy Targ. W podsumowaniu recenzji wskazano, że Gmina Nowy Targ realizuje swoją politykę oświatową w sposób konsekwentny, harmonijny, zorientowany na osiągnięcie trwałego rezultatu zgodnie z paradygmatami tzw. „nowego zarządzania publicznego”.

Po raz kolejny pozytywnie oceniono Gminę za innowacyjne działania w zakresie edukacji sportowej, w tym zwłaszcza projekty zorientowane na podnoszenie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Wskazano na dużą aktywność w obszarze systematycznej poprawy warunków lokalowych szkół poprzez modernizację i budowę nowych obiektów szkolnych.

Nasza Gmina została zaliczona do grona samorządów traktujących oświatę w sposób priorytetowy.

 

tekst i foto: Urząd Gminy Nowy Targ

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla