Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Kongres Mediów w Ziemi Świętej

Kongres Mediów w Ziemi Świętej

Polscy dziennikarze solidarni z narodem palestyńskim.

Kongres SMART: Inteligentny Region - koncepcja SMART CITIES

Kongres SMART: Inteligentny Region - koncepcja SMART CITIES

Ogólnopolski Kongres SMART to największe wydarzenie dedykowane przedstawicielom biznesu oraz...

Drukuj

Mateusz Ligocki: Eliminacje do Mistrzostw Polski w Dysk Golfie

dysk agnieszka

5 edycja eliminacji Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportowej odbędzie w dniach 7-9 sierpnia. Fanów Dysk Golfa zapraszam do gościńca „Amon” w Jaworkach gdzie wieczorami w sali kominkowej będziemy mogli podzielić się wrażeniami z gry.

Wiemy, że to pan był inicjatorem stworzenia pola do Dysk Golfa w Jaworkach, skąd ten pomysł?

Moja pierwsza styczność z tą fascynującą grą miała miejsce podczas zgrupowania treningowego we wrześniu 2013r. kiedy to w Nowej Zelandii przygotowywałem się do swoich trzecich Igrzysk Olimpijskich w Sochi. Jest to gra dostępna absolutnie dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy status materialny, dlatego postanowiłem stworzyć miejsce do tego sportu właśnie na terenie Szczawnicy.

A jak wygląda sytuacja z polami do Dysk Golfa na terenie naszego kraju?

Jesteśmy prawdopodobnie dopiero trzecim, stacjonarnym polem Dysk Golfowym w Polsce. Sam jestem ciekaw, w której części kraju powstanie kolejne takie pole. Jestem pewien, że takowe będą powstawać jak grzyby po deszczu, a ja sam chętnie udzielę informacji no i służę pomocną radą w temacie, jeśli ktoś chciałby stworzyć pole Dysk Golfowe gdzieś w swojej okolicy

Dlaczego warto zainteresować się grą w Dysk Golfa?

Po pierwsze, oddanie precyzyjnego rzutu dyskiem jest dużo łatwiejsze niż samo trafienie piłeczki kijem w tradycyjnym golfie. Po drugie, koszty związane z grą w dysk Golfa są dużo mniejsze niż w golfie, a po trzecie, gra zajmuje dużo mniej czasu, a wiemy że wygospodarowanie go w dostatecznej ilości, to dla wielu z nas największe wyzwanie.

Proszę omówić zasady gry w Dysk Golfa

Zasady gry nie są skomplikowane. Każdy zawodnik wykonuje pierwszy rzut z tego samego miejsca, a kolejne stąd, gdzie upadł jego fruwający dysk. Podobnie jak w tradycyjnym golfie chodzi o to, aby trafić do metalowego kosza w jak najmniejszej liczbie rzutów. Odległości między koszami wahają się zazwyczaj od 50 do 150 metrów. Dzięki temu rywalizacja na powietrzu nie jest monotonna, bowiem zmienia się krajobraz i ukształtowanie terenu, pojawia się efekt zaskoczenia.

Wiemy, że gra w tradycyjnego golfa wiąże się z dużymi wydatkami, jak wygląda to w przypadku dyscypliny jaką jest Dysk Golf?

Sprzęt nie jest drogi, bo wypożyczenie dysku na jedną, 9 dołkową (koszową) rundę na terenach Areny Narciarskiej Jaworki Homole kosztuje zaledwie 7zł, a gra zajmuje średnio, w zależności od tempa gry od ok. 30-50 min.

 

Iron, wood czy wedge to tylko niektóre z rodzajów kija do tradycyjnego golfa. Czy dyski używane w Dysk Golfie również mają swoje nazwy?

Dyskido Dysk Golfamają specjalne nazwy, w zależności od ich przeznaczenia, od odległości do celu, czy występujących po drodze rozmaitych przeszkód.Driverprzeznaczony jest do szybkich długodystansowych lotów, najczęściej stosowany na początku rozgrywki, jednak najtrudniejszy w kontrolowaniu, zaśMid-range- do wolniejszych, bardziej stabilnych rzutów. Tzw. wrzuty i dorzuty wykonywane są dyskiem krótkodystansowym (putter & approach).

Czy trzeba mieć jakieś wcześniejsze doświadczenie chcąc zagrać w Dysk Golfa?

W grze biorą udział wszyscy chętni - dzieci i młodzież, dorośli i emeryci, amatorzy i ludzie którzy mieli styczność z tradycyjnym golfem.Moim zdaniem najprzyjemniej się gra w grupach 4 osobowych, ale można również "strzelić sobie rundkę" samemu, a nawet w 6 osób równocześnie. Tu nie chodzi nawet o osiąganie wysokich wyników ale wyśmienitą zabawę. Ta gra jest naprawdę dla każdego i dla każdego również będą zbliżające się zawody.

No właśnie, niebawem o Jaworkach zrobi się naprawdę głośno z powodu organizowanych tu zawodów w Dysk Golfie.

Tak to prawda, 5 edycja eliminacji Mistrzostw Polski (w sumie jest ich 6 ) w tej dyscyplinie sportowej odbędzie się właśnie w Jaworkach w dniach 7-9 sierpnia tego roku. Spodziewać się możemy udziału kilkudziesięciu wyczynowych zawodników tej dyscypliny a ja mam nadzieję, że wystartują w tych zawodach również osoby, które tu w Jaworkach będą miały pierwszy kontakt z Latającym Golfem. Mamy już wynajęte pensjonaty. Uczestnicy zawodów będą zakwaterowani w gościńcu „Amon” w Jaworkach do którego serdecznie zapraszam.

Dysk Golf to pojęcie jeszcze mało znane w Polsce, czy na świecie jest już rozpowszechnione i ma swoich zwolenników?

Na świecie istnieje już pojęcie turystyki Dysk-Golfowej. Mamy nadzieję, że i my w niedalekiej przyszłości będziemy mieli okazję gościć na polu w Jaworkach turystów Dysk Golfowych z całej Europy a może nawet i świata. Na pewno pomoże nam w tym oficjalny wpis członkowski na portalu zrzeszającym i opisującym większość pól Dysk Golfowych na świecie.

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla