Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Rokosz przeciwko Komitetowi Politycznemu PiS oraz Janczykowi był zaplanowany

rokosz

W sukurs rozłamowcom pośpieszyły niektóre lokalne portale, które uderzyły w posła Janczyka na wzór rosyjskiej propagandy

W niedzielę (20.11) na zjeździe przedstawicieli PiS w Nowym Sączu wiceminister finansów Wiesław Janczyk w głosowaniu na szefa okręgu, nie uzyskał wymaganej większości głosów. Jedynemu kandydatowi nie pomogła nawet rekomendacja od Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Wśród przedstawicieli PiS zabrakło Tadeusza Skorupy, który twierdzi, że o zjeździe nawet nie wiedział. Były senator ma swoje zdanie na temat tego co się wydarzyło w trakcie spotkania i dlaczego przybrało ono taki obrót dla Wiesława Janczyka.

skorupa tadeusz

Z tego co wiem, niektórzy zwolennicy Wiesława Janczyka też nie mieli pełnej informacji o tym, że w ogóle taki zjazd PiS będzie się odbywał. Weryfikacja uprawnionych uczestników dość dziwnie wyglądała, dziwi fakt nieobecności tak wielu uprawnionych. Wiceminister Janczyk zdał się na struktury. Przekazał informacje o zjeździe liderom, ci jednak sami zdecydowali, których przedstawicieli ze sobą zabrać, żeby przeforsować odpowiednie decyzje.- mówi.

Zapytany o przyczyny takiej nietypowej sytuacji Tadeusz Skorupa tłumaczy:

Niektórzy przyzwyczaili się do sytuacji, jaka panowała za czasów, kiedy szefem okręgu był Stanisław Kogut. Nie oszukujmy się, niektórzy robili wtedy co tylko chcieli. Jeśli komuś było dobrze, to wiadomo, że nie chce zmian. Dla pewnych działaczy PiS, którzy na tym terenie dopuszczali się niekiedy naprawdę poważnych nadużyć, Wiesław Janczyk to zagrożenie, to szef okręgu ma przeważający wpływ na listy i kolejność na listach do samorządów jak też w pewnej części i do parlamentu. Czują po prostu strach przed rozliczeniem. Do partii zapisały się osoby które mają na sumieniu wyprowadzanie działek Skarbu Państwa ale i pewnie  wiele innych nadużyć.

Sytuacja jaka miała miejsce  niedzielę w Nowym Sączu to jedyny taki przypadek w naszym kraju, w Kościołach w Polsce przyjmowano uroczyście Akt uznania Jezusa Chrystusa za Pana i Króla Polski, a tu pewna grupka postanowiła sama panować i królować.  Pierwszy raz kandydat z rekomendacją Jarosława Kaczyńskiego nie został wybrany na szefa okręgu partii PiS.

Zwykle kandydat z rekomendacją Prezesa Kaczyńskiego zostaje wybrany znaczną większością głosów. Sytuacja w naszym regionie musi być poważna, skoro dochodzi do takiego sprzeciwu wobec Komitetu Politycznego, właściwie rozłamu w ramach jednej partii – puentuje Skorupa 

otwarcie

 

Tańczący z wilkami

Zmasowany atak sfory na Janczyka

Wiesław Janczyk w czasie zjazdu został skonfrontowany nie tylko z senatorem Stanisławem Kogutem, ale z grupą zadymiarzy zachłannych na zdobycie władzy.

Jak dowiedzieliśmy się od uczestników, całe zajście nie było wymierzone tyle w wiceministra Wiesława Janczyka co w Prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. To był prawdziwy rokosz – bunt, powstanie przeciwko panującej władzy.

sala 2

Janczyk tak naprawdę wcale nie ubiegał się o tą funkcję. Nie dążył do tego, żeby zostać szefem okręgu. Ten atak nigdy nie był wymierzony w niego tylko w Jarosława Kaczyńskiego, który przecież dał mu rekomendację. Skoczyli Kaczyńskiemu do gardła, bo dobra zmiana miała rozliczyć wszystkie przekręty robione przez lata. Wychodzi na to, że ludzie, którzy mieli tą dobrą zmianę tworzyć sami mają niejedno na sumieniu - komentuje uczestnik zjazdu.

Kolejny świadek tej hucpy dodaje - Ludzie przyjeżdżali na zjazd z gotowymi instrukcjami, jak powinni się zachować wobec Janczyka. Jego przeciwników przywożono autokarami, a zwolenników nawet nie informowano. Wiesława Janczyka podziwiam. Przy tak zmasowanym ataku sfory on zachował spokój, opanowanie, podszedł do tego bez emocji z dystansem. To była zorganizowana grupa niepoważnych zadymiarzy. W ogóle nie rozumiem dwuznacznej postawy posła Naimskiego. A Senator Kogut? Za wszelką cenę chciał pokazać, że to on jest liderem w Małopolsce i za nic ma nominację Jarosława Kaczyńskiego. Starał się podkreślić swoją wyższość i pokazać, że Prezes Kaczyński i namaszczony przez niego Janczyk, nic w regionie nie znaczą, że potrafi zgromadzić taka grupę zwolenników, żeby pokazać im co o nich naprawdę myśli. Wyraźnie dało się odczuć, że to bunt przeciwko decyzji Prezesa.

Padały także komentarze pod adresem czołowych przedstawicieli PiS w Małopolsce i ich postawy podczas zjazdu.

rokosz

Co do niektórych od dawna były wątpliwości, że grają na dwa fronty. Niestety najwyraźniej potrzeba, sprawowania władzy zawężyła myślenie.

Takie osoby jak Hamerski czy Paluch już wcześniej dokonywały podziałów w PiS-ie. Można przypomnieć chociażby sytuację, gdy senatorem został Hodorowicz z PO tylko dlatego, że w wyborach wystartował Hamerski, odbierając część głosów Skorupie. To wszystko pilotowała właśnie poseł Anna Paluch. Teraz okazało się, że osoby, które od lat dbały tylko o swój interes, robiły przekręty, mogą obalić kandydata Prezesa Kaczyńskiego i zaprowadzić swój „porządek” – komentuje nie bez emocji uczestnik niedzielnego zjazdu.

nowak

Swojego zaskoczenia całym zajściem nie kryje także Prezydent Miasta Nowy Sącz Ryszard Nowak:

Rzeczywiście to co się stało podczas zjazdu, to było pewnego rodzaju wotum nieufności wobec Prezesa. I dla mnie to jest karygodne. Ktoś kto wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, przyjął obowiązujące w partii zasady, przepisy i statut, ten wie jak to funkcjonuje. Skoro Pan Prezes ma prawo desygnować swojego kandydata na stanowisko prezesa okręgowego, to trzeba to uszanować. Koniec i kropka.

Podobne spotkania liderów partii będą odbywać się w niedługim czasie na terenie całej Polski. Co z dobrą zmianą jeśli z Małopolski – matecznika PiS pójdzie na cały kraj przykład, że można tak łatwo się sprzeciwić i wprowadzać swoje zasady?

Foto: JK

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla