Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zainteresowana pozwem wójta Żaby

hfpc

Prawnicy z uwagą śledzą przebieg postępowania.

Pozew o ochronę dóbr osobistych gminy Mszana Dolna, który wójt Bolesław Żaba skierował przeciwko redaktorowi Wieści prosto z Gór wzbudza coraz większe emocje zarówno w środowisku dziennikarzy, prawników, jak i polityków.

Rosnące zainteresowanie nie dziwi. Nie często, bowiem można spotkać się z tak nieprawdopodobnymi, żeby nie powiedzieć absurdalnymi, roszczeniami kierowanymi pod adresem wolnych mediów przez przedstawiciela władzy samorządowej.

Pozew przeciwko Redaktorowi naczelnemu trafił również w krąg zainteresowania Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przedstawiciele fundacji otrzymali kopie dokumentów wraz wszystkimi załącznikami. Treść materiałów wyraźnie ich zainteresowała.

Zdaniem prawników z HFPC wójt Żaba złamał powszechnie obowiązującą procedurę. W chwili, gdy uważał, że materiał prasowy narusza dobra osobiste jego lub gminy, zawsze przysługiwało mu prawo do napisania sprostowania. Następnie w takiej sytuacji redakcja zdecydowałaby, czy nadesłane sprostowanie opublikować czy nie – co dawałoby ewentualną podstawę prawną do żądań.

Prawnicy z HFPC zapowiedzieli, że z uwagą będą obserwować dalszy przebieg postępowania cywilnego z powództwa wójta Bolesława Żaby. Niewykluczony udział HFPC w procesie w przypadku, gdy sąd przychyli się do żądań wójta.

Zespół redakcyjny Wieści prosto z Gór serdecznie dziękuje HFPC za zainteresowanie problemem i wsparcie w postaci konsultacji prawnych. 

 

 

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla