Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Marsz Nowoczesnej na południową Małopolskę

slugocka1

 Im więcej biur poselskich różnych partii tym większa szansa na rozwiązanie wielu lokalnych problemów.

 Miejmy nadzieję, że Nowocześna wykaże się aktywnością i szybkim działaniem już od pierwszych zgłoszeń mieszkańców. 

W nowotarskiej siedzibie Nowoczesnej Ryszarda Petru odbyły się wybory zarządu koła w Nowym Targu. Zaproszonymi gośćmi byli przedstawiciele Nowoczesnej z Krakowa: Grzegorz Filipek, przewodniczący regionu Małopolski i Rafał Lipień, sekretarz zarządu rady regionu. Wysoka aktywność nowopowstałej partii Ryszarda Petru na tym terenie świadczy o tym, że jej celem jest dotarcie do do jak największej liczby wyborców, poznanie ich potrzeb i problemów.

Struktury Nowoczesnej w naszym regionie współtworzy kilkadziesiąt osób reprezentujących różne grupy zawodowe i szeroki przekrój wiekowy. Pierwsze miesiące działalności naznaczone były koniecznością natychmiastowego przygotowania nowotworzącej się partii politycznej do wyborów parlamentarnych w październiku ubiegłego roku. Głosami wyborców Nowoczesna Ryszarda Petru uzyskała 28 mandatów poselskich, a już w Sejmie jej szeregi zasilił także jeden z posłów partii Kukiz’15.

 - Teraz rozbudowujemy struktury lokalne we wszystkich powiatach Małopolski i oczywiście także w innych regionach kraju -€“ informuje Lidia Śmigowska, wiceprzewodnicząca zarządu rady regionu, reprezentująca Nowy Sącz, Nowy Targ, Zakopane, Gorlice, Limanową. -€“ Od kilku tygodni przeprowadzamy wewnętrzne wybory władz poszczególnych kół.

W kole nowotarskim przewodniczącym został Ryszard Łukasik, zajmujący się usługami edukacyjnymi Galileo. Wiceprzewodniczącym wybrany został Tomasz Gabryś, przewodnik beskidzki, samorządowiec, nauczyciel i wychowawca młodzieży. Do zarządu koła weszli także Kazimierz Kurpiel i Jakub Dyrcz.

Przed dwoma tygodniami odbyły się wybory zarządów kół Nowoczesnej w Nowym Sączu i  Limanowej. Kolejne takie wewnętrzne wybory są przygotowywane w kołach w Zakopanem, w Gorlicach i w Muszynie-Zdroju. W ostatnich miesiącach w Małopolsce zgłosiło akces do Nowoczesnej już kilkaset osób.

- Z każdą z tych osób  przeprowadzane są indywidualne rozmowy - informuje Lidia Śmigowska.

Wszyscy zainteresowani mogą się kontaktować mailowo pod adresem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla