Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Szok: Wałęsa o sobie – Ja jestem z pokolenia prezydentów

zupa 2

Nawet jakbym miał wszystkie rozumy świata, zastanówmy się, w którym miejscu bym pasował? - Lech Wałęsa.

W ostatnich dniach media żyją sprawą ujawnionych teczek współpracownika służb SB Bolka. Sam Lech Wałęsa wykorzystuje dosłownie każdą okazję do tego, aby tłumaczyć się z tego, co robił lub czego nie robił.

Sprzeczne, często pozbawione logicznego sensu wypowiedzi nie są jednak zaskoczeniem dla tych, którzy przez lata obserwują działania byłego prezydenta. Wystarczy prześledzić kompromitującą wypowiedzi Wałęsy sprzed kilku lat, aby dowiedzieć się np., że jest  człowiekiem wywodzącym się z pokolenia prezydentów.

Lech Wałęsa o sobie - Nawet jakbym miał wszystkie rozumy świata, zastanówmy się, w którym miejscu bym pasował? Gdybym chciał być liczącą się siłą w związkach zawodowych to bym musiał przyjść ze swoją grupą. Jaką grupę mam ostatnio? No prezydentów. To związek zawodowy prezydentów. Elektryków nie, bo tam już jest inny przewodniczący, który jest z tego pokolenia, a nie z mojego pokolenia. Ja jestem z pokolenia prezydentów, więc nie mam, z czym wejść do związków zawodowych.

Ktoś powie no to powinieneś być w polityce. No tak, ale w polityce we wszystkich partiach nie mogę być, tylko w jednej, a jak w jednej to w jakiejś prawicowej. To ile bym miał, pięciuset ludzi? To chyba za mało jak na Lecha Wałęsę. Ktoś powie, że może bym się kapitalizmem zajął. No jak w tym okresie ze śrubokrętem mam kapitał zrobić? Fabrykę wielką. Nie mam żadnych szans. I z tego punktu widzenia choćbym miał rozumy całego świata to i tak logicznie tu nie ma miejsca. Można grać o prezydenta czy coś innego, ale czy ta gra mi pasuje budowniczemu konstruktorowi? Chyba nie bardzo.

Obejrzyj materiał filmowy:

 zupa

 

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla