Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Mszana Dolna: Przemoc w rodzinie - Gdzie są pracownicy gminy?

bita1

Krótkowzroczność czy celowe zaniedbania pracowników urzędu gminy Mszana Dolna?

Lubomierz w gminie Mszana Dolna. Trzy kobiety: 88-letnia babcia, córka i wnuczka mieszkają w dramatycznych warunkach. Brak łazienki, środków na życie należy do codzienności. Teraz w okresie zimowym szczególnie doskwiera jednak brak ogrzewania. Temperatura w mieszkaniu nie różni się od tej panującej na zewnątrz, trudno więc sobie wyobrazić funkcjonowanie w takich warunkach. Jak to możliwe, że kobiety, żyją w skrajnym ubóstwie, nie wzbudzając zainteresowania pracowników gminy?

Jak wiemy od drugiej wnuczki babci, pomoc społeczna interweniowała zawsze dopiero po jej zgłoszeniach, natomiast od pół roku, odkąd wyprowadziła się z domu, nikt z urzędników nie zjawił się tam, by sprawdzić jak niepełnosprawne kobiety sobie radzą. Z rozmowy wynika również iż córka i wnuczka bywają agresywne. Jak widać w materiale filmowym 88- letnia kobieta nosi wyraźne ślady pobicia. Wnioski nasuwają się same, jednak to do obowiązków urzędników gminy należy rozwiązanie problemu i zapewnienie krzywdzonej kobiecie pomocy i godnych warunków życia. Nawet jeśli kobietom nie należy się pomoc finansowa, ponieważ dostają renty, to ciągłe bicie najstarszej z nich z pewnością wymaga interwencji.

Jak to możliwe, że w gminie Mszana Dolna, której urzędnicy tak mocno angażują się w sprawy takie jak konflikt w rodzinie Kazimierza Niżnika, reagują na każde zgłoszenie jego żony, nie widzą prawdziwych dramatów rozgrywających się tuż obok? Ewidentne ślady stosowania przemocy pozostają bez interwencji. Zarówno urzędnicy, jak i policja wyraźnie unikają tego miejsca i nie robią nic, aby pomóc krzywdzonej starszej kobiecie.

Lokalny dziennikarz wystąpił już na policję z wnioskiem o podejrzenie stosowania przemocy wobec 88-letniej.

 Materiał filmowy opublikowany na stronie www.urzedasy.info

 

urzedasy

 

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla