Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Kongres SMART: Inteligentny Region - koncepcja SMART CITIES

736x414


Ogólnopolski Kongres SMART to największe wydarzenie dedykowane przedstawicielom biznesu oraz włodarzom miast w celu nawiązania relacji partnerskich w branży SMART.

Wcześniejsze edycje Inteligentnego Regionu miały miejsce w Warszawie, Katowicach, Gdańsku oraz Olsztynie.

Czy miasta z południa Polski wykorzystują nowe technologie do inteligentnego rozwoju transportu i infrastruktury, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Jak oszczędzać energię w mieście, czy zagospodarowanie odpadów komunalnych może obniżyć koszty ciepła i prądu? Czy szwedzkie, niemieckie czy norweskie miasta są smart? Na powyższe pytania odpowiedzi szukać będą eksperci, politycy oraz samorządowcy podczas V Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta, który odbędzie się 23 listopada w Krakowie.

Duży nacisk zostanie położony na to, aby poznać w jakim zakresie północne miasta realizują koncepcję inteligentnego rozwoju. Uczestnicy konferencji poznają również jak działa system gospodarowania odpadami w szwedzkich miastach, które podobnie jak polskie aglomeracje mają dobrze rozwiniętą sieć ciepłowniczą. Istotnym tematem do dyskusji będzie również nowoczesny transport publiczny oraz możliwości rozwoju pojazdów elektrycznych w polskich i zagranicznych miastach.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencji Rynku Rolnego oraz Krajowej Rady Spółdzielczej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: b. premier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, były premier i europoseł Jerzy Buzek, poseł Artur Bramora, poseł i były wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak, poseł Krzysztof Gadowski, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

23 listopada w Krakowie planowana jest piąta edycja tego wydarzenia. Inauguracja jedynego w Polsce cyklu regionalnych konferencji o smart cities miała miejsce
w Warszawie 30 marca. 150 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście. Duży nacisk na konferencji został postawiony na doświadczenia innych krajów europejskich – Norwegii, Szwecji czy Niemczech.

Ważną informacją, jaka została ogłoszona na konferencji to, ujednolicone standardy inteligentnego rozwoju miast. 16 marca 2015 r. Polski Komitet Normalizacji przyjął pierwsza normę ISO w sprawie smart city, czyli zestandaryzowane współczynniki do mierzenia poziomu inteligentnego rozwoju. Dzięki temu miasta wreszcie mogą porównywać się
z innymi i określić czy są już smart.


Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-15:00 w dniu 23 listopada 2015 r.
w Krakowie


Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta to inicjatywa firm Golden Point oraz SuccessPoint, które zorganizowały w poprzednich latach szereg konferencji i wydarzeń biznesowych cieszących się sporym zainteresowaniem.

http://inteligentne-miasta.eu/rejestracja/

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla