Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Kongres Mediów w Ziemi Świętej

Palestyna Kongres Mediow prezydent int

Polscy dziennikarze solidarni z narodem palestyńskim.

„Jesteśmy po to, by zobaczyć, spotkać się z ludźmi, wrócić do kraju i przekazać naszym telewidzom, słuchaczom i czytelnikom to, czego tutaj doświadczyliśmy”

 W odpowiedzi na apel Kustosza Ziemi Świętej oraz po osobistej wizycie przedstawicieli Arab Hotel Association w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Polskich Mediów została podjęta inicjatywa zorganizowania Kongresu Polskich Mediów w Ziemi Świętej. Dzięki zaangażowaniu wielu współorganizatorów, w tym wspomnianego Arab Hotel Association, biura Podróży Jerusalem T&T oaz oraz Palestyńskiego Ministerstwa Turystyki i Starożytności, idea Kongresu została wcielona w życie.

W Kongresie wzięli udział przedstawiciele mediów ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych, dziennikarze reprezentujący prasę, radio i telewizję oraz media elektroniczne. W kongresie wzięło udział ponad 80 osób.


19 sierpnia, w obecności Ministra Turystyki Palestyny Ekscelencji Rula Ma’aya, nastąpiło uroczyste otwarcie X Kongresu Polskich Mediów, który odbył się w Ziemi Świętej. Dzięki temu wydarzeniu, dziennikarze z Polski mieli okazję z innej strony przyjrzeć się obecnej sytuacji panującej na Bliskim Wschodzie.


Swoim wystąpieniem kongres zaszczyciła pani Vera Baboon, burmistrz miasta Betlejem. W kolejnych dniach pobytu, uczestnicy Kongresu uczestniczyli w spotkaniach z wieloma ważnymi osobistościami, takimi jak Kamelem Hmeidem - gubernator Hebronu. Kulminacją kongresu było spotkanie z Ekscelencją Mahmoud Abaas – Prezydentem Palestyny oraz Patriarchatem Jerozolimy i Kustoszem Ziemi Świętej.


Ponadto, obecni na Kongresie Polskich Mediów oprócz prowadzonych obrad, mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc kultu religijnego Ziemi Świętej. Program przewidywał pobyt w Jerycho, Hebronie, Ramallah, Jenin, nad Morzem Martwym i Jeziorem Tyberiadzkim.


Poruszające wystąpienie Marka Traczyka na spotkaniu z prezydentem Palestyny.
Uczestników X Kongresu Polskich Mediów zaprosił do pałacu prezydent Palestyny - Mahmud Abbas. Otwierając spotkanie Marek Traczyk wygłosił wspaniałą przemowę nawiązującą do historii narodu polskiego i palestyńskiego oraz do uczestnictwa dziennikarzy w kongresie i ich obecności w Ziemi Świętej.
Parafrazując słowa Marka Traczyka, wyraził on wdzięczność za współpracę oraz wysunął inicjatywę przyjazdu prezydenta Palestyny do Polski. Potwierdził również iż Polacy to jeden z najliczniejszych narodów którzy pielgrzymują do Ziemi Świętej i solidaryzują się z ludźmi potrzebującymi pomocy. Po powrocie do kraju zobowiązał się do przekazania przeżytych
doświadczeń telewidzom, słuchaczom i czytelnikom.


Na zakończenie można było usłyszeć słowa pełne otuchy: Narodowi palestyńskiemu doświadczonemu przez historię od tysięcy lat Polacy niezłomnie życzą samych sukcesów. Świadczy o tym nasza obecność a tym bardziej słowa pana prezydenta skierowane do dziennikarzy z Polski. Jeszcze raz dziękujemy za to, że mogliśmy się tu znaleźć.

 

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla