Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Pozew wójta Mszany Dolnej „zagraża prawom człowieka i obywatela”

stanowisko CMWP p.Piasecki

(…) dobra osobiste gminy nie stanowią tego samego podmiotu ochrony, co dobra osobiste osób nią zarządzających lub kierujących jej instytucjami.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich stoi na straży wolności słowa i swobody dziennikarzy w docieraniu do źródeł informacji, dąży także do umacniania wolności prasy i mediów elektronicznych.

Po zapoznaniu się z wszystkimi dokumentami, załącznikami i okolicznościami dotyczącymi pozwu wójta Żaby przeciwko redakcji Wieści prosto z Gór, Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w oficjalnie opublikowanym stanowisku wyraziło dezaprobatę w związku z działaniami włodarza Mszany Dolnej.

Według prawników z SDP roszczenia wobec dziennikarzy z powodu krytykowania działalności lokalnych władz łamią zagwarantowane w Konstytucji prawa do wolności słowa i dostępu do informacji. Prawnicy obawiają się również tzw. efektu mrożącego, czyli zniechęcenia dziennikarzy do podejmowania tematów niewygodnych dla lokalnej władzy.

Dalej w oświadczeniu czytamy - Szczególnie niebezpieczne jest, pośrednio wynikające z pozwu, przeniesienie na gminę krytyki skierowanej przeciwko instytucjom gminnym tzn. uznanie, że stanowi to naruszenie dóbr osobistych gminy jako takiej. Przyjęcie takiego założenia jest nie tylko prawnie, ale i aksjologicznie wadliwe, bowiem dobra osobiste gminy nie stanowią tego samego podmiotu ochrony, co dobra osobiste osób nią zarządzających lub kierujących jej instytucjami.

Zachęcamy do zapoznania się z całością stanowiska Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

stanowisko CMWP p.Piasecki int

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla