Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

V Zjazd Sądeczan za nami

sadeczanin zjazd

W Starym Sączu na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II odbył się V Zjazd Sądeczan.


Jest to impreza łącząca mieszkańców Sądecczyzny i sympatyków tego regionu. Spotkanie służy nie tylko pielęgnowaniu tutejszej tożsamości, ale jest także okazją do prezentacji jej walorów, piękna folkloru i rzemiosła. Krótko mówiąc wpływa pozytywnie na rozwój sfery kulturalno-społecznej.
Obchody święta rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. prałat Józef Babicz - proboszcz Marcinkowic. Po jej zakończeniu Krzyżem Sądeckim został nagrodzony były starosta nowosądecki Jan Golonka. Medal wręczył mu Zygmunt Berdychowski - Prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin". Odznaczenie przyznawane jest przez jego członków osobom, które przyczyniają się do promowania Sądecczyzny.

Ważnym punktem  zjazdu jest rozstrzygnięcie  Plebiscytu o Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Wcześniej na plenerowej scenie prezentują się kandydaci do nagrody „zespoły regionalne, kapele i orkiestry dęte oraz osoby, które swoim dorobkiem twórczym i talentem artystycznym uczą szacunku do miejsca, w którym żyjemy, do tradycji i kultury naszego regionu, kultywują historię i tradycję naszej Małej Ojczyzny.występy zespołów regionalnych i orkiestr z Sądecczyzny,

W kategorii "Osoba", za dokonania ubiegłego roku największe uznanie zyskał Dariusz Rzeźnik. To on otrzymał największą liczbę głosów w plebiscycie. Kapituła plebiscytowa, która spotkała się w niedzielę rano jednomyślnie zatwierdziła wyniki głosowania.

W kategorii "Instytucja" zwyciężył Zespół Regionalny "Mała Helenka". Jak oni potrafią się cieszyć! A jak grać, tańczyć i śpiewać! Jeśli byliście na Zjeździe Sądeczan, sami wiecie. jeśli was tam nie było, nie przegapcie po raz drugi takiej okazji, bo na scenie zaprezentowały się same najlepsze zespoły (i to nie tylko folklorystyczne) Sądecczyzny i pogranicza.

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla