Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

Polecane

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

Reportaż: Stróż praworządności czy książę bezprawia?

  "Nie radzimy sobie z samorządowym bezprawiem, Miasto chce nas zniszczyć" - Limanowscy...

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Szukamy kandydata na stanowisko Burmistrza Miasta Limanowa

Musimy przywrócić Miasto nam, mieszkańcom

Drukuj

Rasizm w Limanowej: Burmistrz szantażował Romów - Wstyd na całą Polskę. Reportaż TVP "Sprawa dla reportera"

jaworowicz 2 

Program społeczno-polityczny dotyczący aktualnych zjawisk i wydarzeń - nieprawidłowości w działalności instytucji, firm i ludzi. zainteresował się nadużyciami burmistrza Limanowej.

Odciąć wodę i energię elektryczną przyjdzie koparka zburzy wam dom, tak wyglądały negocjacje burmistrza Władysława Biedy ze społecznością Romską. Jesteśmy zastraszani i terroryzowani mówią pokrzywdzeni w programie "Sprawa dla reportera". Przy użyciu komorników chcą nas wyrzucić z naszych domów.

Romowie mieszkających w Limanowej w woj. małopolskim, czują się pokrzywdzeni przez lokalne władze, które chcą ich wysiedlić do innych miejscowości. Gmina dostała dofinansowanie około 1 mln zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na zakup nowych domów dla Romów, jednak znajdują się one na terenie sąsiednich samorządów. A one nie zgadzają się na przyjęcie Romów. W takiej sytuacji jest m.in. rodzina Rafała z Limanowej, któremu burmistrz kupił dom w sąsiedniej gminie Czchów. Wójt Czochowa wydał uchwałę zakazującą zasiedlania zakupionej nieruchomości przez burmistrza Limanowej. Sytuacją zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich.

jaworowicz3

https://vod.tvp.pl/30146587/18052017

Telewizja Wieści Prosto z Gór

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla